Suplementace před- a po tréninku

vaše zkušenosti s doplňky...

Moderátoři: pascal, keba

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 3. srp 2011 19:04

ten exceed vyzera dost cool ... po dlhej dobe vidim predtreninkovi suplement co neobsahuje hovadiny
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

Diamond

Příspěvekod Diamond » 3. srp 2011 19:51

TomasK: Uz v tvojom logu som si vsimol, ze mas skusenosti so suplementami z toho myprotein.com. Ake su tvoje dojmy z nich? Pomer cena/vykon a tak, lebo ma zaujali tie ich proteiny.

tomasK

Příspěvekod tomasK » 4. srp 2011 9:39

stanley: exceed vyzera dost dobre, len neviem ci ta jedna 18g davka bude dost, hlavne beta-alaninu je tam dost malo a citrulinu tiez nieje bohvieako vela. Zobrat radsej to+creatin alebo si nieco podobne namixovat sam?

Diamond: s myproteinom mam zatial dobre skusenosti, len 1x som odtial objednaval a to tiez kvoli "health care" doplnkom. S rybym olejom, ZMA, aras.maslom, glukosaminom velmi spokojny. 4 vzorky proteinov, 2x Impact Blend Deluxe velmi dobre, vo vode normal, v mlieku super, zlozenie perfektne, cena nizka. 2x nejake milk proteiny, tiez spokojny, oproti niektorym SK CZ milk proteinom je to jednicka. Nevyhoda je akurat v cene postovneho, cize sa neda objednavat kazdy mesiac a treba nasetrit na poriadnu objednavku.
I hate it when people squat in the bicep rack.

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 4. srp 2011 9:53

Jak píšeš, jedině zdvojnásobit dávku Exceedu. Jinak by vycházela lépe druhá možnost.

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 4. srp 2011 10:33

kedze 10g bcaa (necelych) nieje nejaka extremna davka, tak myslim, ze ked to trocha dvihnes, tak mas vsetkeho dost z exceedu ...

beta alanine kedtak ajtak treba uzivat viackrat za den ...
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

tomasK

Příspěvekod tomasK » 17. srp 2011 23:03

dik stanley.
neda mi to a spytam sa este na jeden produkt. Peak performance Fighter fuel 1. Tu je nanho odkaz: http://www.bodyworld.sk/peak-performanc ... -450-g-110 vela som o nom nenasiel, len sama reklama. Mal to niekto?
I hate it when people squat in the bicep rack.

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 18. srp 2011 7:52

uz dlhsie sa ho chystam kupit, ale furt si na to neviem odlozit peniaze ... papierovo v nom nevidim nejake chyby ... hlavne tam nieje ziadny kofein, co mi maximalne vyhovuje ...

Newer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Newer » 9. zář 2011 4:32

Dobre rano panove, chtel byhc malicko prodiskutovat supelmentaci :)

prvni otazka je : tou maltou myslite maltozu nebo maltodextrin
jestli jsem to pochopil spravne tak ho doporucujete pred i po treninku kvuli doplneni glycidu, a zabraneni tak spalovani glutaminu ...
nestacil by k tomu obycejnej glukopur( hrozn, cukr) nebo fruktoza ?

dalsi veci nad kterou uvazuju je Mutantmass, jedna se o gainer, ten by mohl byt adekvatni nahrzkou za tyhle ... " cukriky " ...

nicmene porad odbocuji od meho hlavniho dotazu

jakej by jste mi doporucili protein ? nejlepe tech 2,2 kg kolem 1000 kc, a pravdepodobne bych koupil rovnou 2 , jeden denni , a jeden nocni , jako nocni by se mi docela zamlouval ten matrix nebo spis pharma blend hr 6 , s kombinaci s tvarohem bych prez noc mohl mit alespon trosku zabezpeceny prisun zivin , nicmene co ta tak diskutovana problematika ( teda alespon u nas ve fitku ) s kasienem , ktery udajne obali tenke strev jakousi vrstvou , ktera zabranuje nebo spise zhorsuje vstrebavani ... tzn dalsi otazka zni , jist protein pred spanim s nebo bez tvarohu .. a obecne me zajima jestli piti mleka a jezeni tvarohu ma nejaky vliv na vstrebavani zivin, napriklad prasky se mlikem zapijet vubec nemaji ....

dale me pak napada Rychly protein : elite whey od dymatize (4,5 kg se da koupit za 1500kc) nebo myofusion....
jeste bych jako dulezitou informaci dodal ze vajicka do sebe prilsi nedostanu .... nemam je proste rad , takze pokud by se to dalo nejak prizpusobit tehle veci byl bych rad ....
ktery z nich je lepsi ? a proc ?

tim bychom teda sfoukli protein, gainer ( ci maltu ) ....

dalsi cast me ... suplementace jsou aminokyseliny ci bcca, v mem logu je videt, ze ..... mam relativne tezke treninky tudiz si myslim ze by bcca v pmeru 2:1:1 leucin isoleucin valin
nebo bych mel dat prednost nejakym beef aminum ... s vetsim spektrem aminokyselin ?
vyplati se vubec kupovat takove tablety, neni lepsi suplementace proteinem v prasku preci jen ke sve vaze 110 kg bych musel snist tech prasku celkem velke mnozstvi ....

a na poslednim miste je creatin, vzdycky na me pusobil maximalne ucine, ale mel jsem obrovskej vedlejsi ucinek a tim bylo akne na zadech.... takze nevim nevim ....
nebo nejakou jinou dobrotu ? dlouho ( cca pul roku jsem zadny suplementy nemel takze muzu asi cokoli ) ...

nebranim se zadne rade zmene ... cehokoli :) je to zatim jen v cistte teoreticek rovine ..
budu rad za kazdou radu dik:)
Přijde frajer do posilovny za trenérem a říká:
"Za tři dny mám rande, musím na ni zapůsobit. Který stroj mám použít?!"
Trenér: "Zkus bankomat u vchodu, chcípáku....."
:DDDD

Jimi boi
Supporter

Příspěvekod Jimi boi » 9. zář 2011 8:34

Maltou se tu mysli maltodextrin. Ale ono je to jedno, maltoza je cukr, maltodextrin konkretni produkt. Ikdyz ted jsem koukal, ze se prodava i samotna maltoza. Ja kupuju maltodextrin.
Po treninku potrebujes doplnit glykogen, muzes to udelat glukopurem, ale lepsi je kombinace glukopuru a maltodextrinu (1:1).
Se zbytkem uz nemam nejaky extra zkusenosti, to uz ti musi poradit nekdo jiny...
Fuckings cool, but Jim is a romantic type

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 9. zář 2011 9:18

Jako rychlý protein si můžeš koupit nějaké Hydro, je jich teď už hodně, např. Smartlabs (Hydro Delicate, Hydro Traditional), Extrifit (Hydro 77), Champion Nutrition (Pro Score 100), MVP (Iso Muscle 94). Pokud chceš investovat i do BCAA, tak ty se hodí při tréninku, tabletové nebo práškové (ty vycházejí levněji), pokud je trénink náročný a trvá déle jak hodinu tak i voda v roztoku se sacharidy (6 % koncentrace), kreatin monohydrát v kombinaci s beta-alaninem

Topic na toto téma: http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=3469
Sypká BCAA http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=3921

Newer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Newer » 9. zář 2011 12:05

J_Dogg píše:Jako rychlý protein si můžeš koupit nějaké Hydro, je jich teď už hodně, např. Smartlabs (Hydro Delicate, Hydro Traditional), Extrifit (Hydro 77), Champion Nutrition (Pro Score 100), MVP (Iso Muscle 94). Pokud chceš investovat i do BCAA, tak ty se hodí při tréninku, tabletové nebo práškové (ty vycházejí levněji), pokud je trénink náročný a trvá déle jak hodinu tak i voda v roztoku se sacharidy (6 % koncentrace), kreatin monohydrát v kombinaci s beta-alaninem

Topic na toto téma: http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=3469
Sypká BCAA http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=3921

diky za odpoved, co ten nocni protein, vyhovuje jeden z tech mnou zminovanych matrixu?

trenink obvykle trva dele, co to pro muj organismus znamena? ze prichazim o glutamin? kvuli nedostatku zivin? Na to by se dalo pit nejakej iontak ne :-) mam je rad takze bych si ho s chuti koupil např. http://obchod.ronnie.cz/s-981-reg-ge-unisport.html

co ten glukopur ci fruktopur ? ( hroznovej cukrik ) ma to nejakej vyznam pred a po treninku z hlediska regenerace a sily ? pokud ano jake davky by jsi doporucil ???

vim , ze jsem hroznej ale dovolim si jeste jeden dotaz, co to mliko? urcite tak nezabranim vstrebavani zivin prez steny tenkeho streva ?:)
mozna je to fama s tim ze se strevo obali jakousi neprodisou vrstvou prez kterou se pak nic nevstreba?

diky moc :)))

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 9. zář 2011 13:17

No pokud chceš suplementovat glutaminem, tak se vyplatí vyšší dávky než uvádí etikety a je to dost drahá záležitost. Pokud jíš dostatek červeného masa, mléčných výrobků a luštěniny, pak bych neuvažoval přímo o jeho suplementaci. Jeho největší plus je v posílení imunity a může se ti po něm lépe spát.
Co se týče doplnění elektrolytů kvůli pocení, můžeš si samozřejmě koupit nějaký sportovní nápoj, kde bude sodík a sacharidy, ale někdo na tyto nápoje nereaguje dobře, to musíš vyzkoušet. Jediná rada - musíš ředit vodou.
To o mléce se říká hlavně o kaseinu, který je hlavní složkou mléka (80 %). Myslím, že dokonce tady byla debata na toto téma. Každopádně mléko je dlouhodobě kontroverzní nápoj, najdou se skupiny odborníků, kteří ho jednoznačně zatracují a jsou skupiny odborníků, kteří razí opačný názor. Já říkám, že nejcennější je osobní zkušenost.

Newer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Newer » 9. zář 2011 13:42

J_Dogg píše:No pokud chceš suplementovat glutaminem, tak se vyplatí vyšší dávky než uvádí etikety a je to dost drahá záležitost. Pokud jíš dostatek červeného masa, mléčných výrobků a luštěniny, pak bych neuvažoval přímo o jeho suplementaci. Jeho největší plus je v posílení imunity a může se ti po něm lépe spát.
Co se týče doplnění elektrolytů kvůli pocení, můžeš si samozřejmě koupit nějaký sportovní nápoj, kde bude sodík a sacharidy, ale někdo na tyto nápoje nereaguje dobře, to musíš vyzkoušet. Jediná rada - musíš ředit vodou.
To o mléce se říká hlavně o kaseinu, který je hlavní složkou mléka (80 %). Myslím, že dokonce tady byla debata na toto téma. Každopádně mléko je dlouhodobě kontroverzní nápoj, najdou se skupiny odborníků, kteří ho jednoznačně zatracují a jsou skupiny odborníků, kteří razí opačný názor. Já říkám, že nejcennější je osobní zkušenost.

sakra dost diplomatická odpověd ale děkuju, já se kaseinu budu snažit vyhýbat, alespoň tedy prez den ... Díky za rady.

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 9. zář 2011 13:48

Zpět na “Suplementy a firmy”