Zlatý grál v kulturistice

ostatní co se nepřímo dotýká kulturistiky

Moderátoři: pascal, keba

Uživatelský avatar
J_Dogg
Site Admin
Příspěvky: 5196
Registrován: 10. črc 2006 12:42
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Zlatý grál v kulturistice

Příspěvekod J_Dogg » 7. srp 2006 20:45

Hodně lidí si myslí, že k cíli vede jedna cesta, po níž půjdete od úrovně začátečníka po pokročilého kulturistu. Jakýsi zlatý grál, zázračný program, který funguje. Lidé chtějí jednoduchý program, který by jim zajistil zaručené výsledky, ať už jsou jejich cíle jakékoli.
Tato jednoduchá myšlenka je ale naprosto chybná. Neexistuje žádný zaručený "golden program". Existuje však věčné téma - stálé zlepšování. Plánování je způsob, jak zlepšování dosahovat a systematicky na sobě pracovat. Svaly nerostou proto, že "pracují" - na práci se adaptují. Rostou, protože odpovídají na stále se zvyšující zatížení. Je to tedy jednoduché, jak se zlepšovat.
Asi nejrychlejší cesta ke zlepšování je přidávat váhu na činku a to co nejčastěji. Je tedy důležité tréninky měnit, což je nezbytné.
Problém je, že lidé chtějí zázračný program. Věří, že je nějaký zázračný element, který jim jaksi uniká - je to pořadí cviků? Nebo snad je to systém, kdy chodí do posilovny co jim zaručí stálý nárůst hmoty a síly. Nezáleží na tom, jestli je to 5x5, HST, GVT, XYZ, bla bla bla.... základem je váš progres a zlepšování se. To je tréninkový element, který je oním tajemstvím. Když toto uslyší neznalý člověk, chvíli je zmaten a pak si jde přečíst Flex nebo nějaký časopis a hledá článek, který slibuje, že ten či onen tréninkový plán je ten pravý, jediný a nejlepší. Důležité je si toto uvědomit a nežít dlouho v přeludu.

Madcow

Zpět na “Ostatní kulturistika”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů