Dřep/squat

cviky známé i méně známé

Moderátoři: pascal, keba

Marek.R

Příspěvekod Marek.R » 14. srp 2011 13:19

Zdravím u dřep-ování mám problém sice se učím techniku mám ji šílenou ale když jdu dolu s činkou a blížím se 90 stupňů stehna skoro vodorovná se zemí tak jak jak kdyby neumím to moc popsat mám rovná záda ale jak kdyby se stou činkou předkloním ze člověk má pomalu hrudník na koulenou a prdel úplně vystrčenou. A když jdu nahoru tak bud se zvednou nohy a člověk se musí stou činkou dorovnat (takže i jak kdyby posilování zad) a nebo když se snažím pánev tlačit dovnitř abych nešpulil zadek a nebyl předkloněný tak ma pocit jak kdyby záda byl do tvaru C.

Takže momentálně u dřepu zápasím s činkou abych dřepoval. I když nejdu tak nízko ale to je minimum potom má člověk pocit že ani nedřepuje ale předklání se jenom.

- celkem slušně si člověk zacvičí s když jedu tak 5x10 s malou váhou hodně malou třeba dřepuji s 100Kg tak si tam dám 40Kg a jedu 5x10 a dřepu je se mě skvěle jsem zpocený (teče se mě jak z konve) a cítím perfektně svaly stehen ale zase se mě to zdá málo a jak začnu zvyšovat o trochu tak zase špulení zadku a předklánění.

Tak kdyby někdo poradil :)

http://www.youtube.com/watch?v=huVujjfz ... age#t=110s

Tohle je přesně můj případ a ať se snažím jak chci pořád nemohu udělat správně když si naložím o trochu více.

Jirkas

Příspěvekod Jirkas » 14. srp 2011 14:09

Nejsem sice jasnovidec, ale hadam ze potrebujes dat sirsi postoj, paty lehce vytoceny do stran, cestou dolu tlacit kolena od sebe, zadek dozadu a pritom poradny nadech v brise. Smerem nahoru zas tlacit kolena mirne k sobe, ono te to takhle pak od spodu trochu "kopne" :)
You gotta search within you, you gotta find that inner strength and just pull that shit out of you and get that motivation to not give up and not be a quitter, no matter how bad you wanna just fall flat on your face and collapse

Balthazar

Příspěvekod Balthazar » 14. srp 2011 14:11

natoc ten drep a posli, takto je to tazko, ked sa sam nevidis tak nevies povedat o co ide. kazdopadne key si mal to co je na zaciatku toho videa tak prvy pohyb musi byt zadok dozadu, ramena a cinka sa vobec nehybu, tlacis sa co najviac dozadu, ucitis pnutie v hamstringoch a gluteuse, stale tlacis dozadu a kolena sa prirodzene zacnu krcit, vtedy zacinas tlacit kolena do stran a doslova si sadas do drepu. chrbat je stale napnuty (arched) a ked hitnes zelanu hlbku tak prve co sa hybe je hlava ktora ide hore, kolena do stran (nikdy nie dopredu) a si hore. som si takmer isty ze si prilis stuhnuty, treba uvolnovat hips a hamstrings a zadok, vela stretchingu. pokial sa nevies dostat do pozicie tak je to na <>. anyway, nech ta niekto natoci v posilke a postni to sem

Reiben
Supporter

Příspěvekod Reiben » 27. srp 2011 11:26

http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php? ... &start=330

skvělý článek o technice dřepu a rady jak se v něm zlepšit

Crewe

Příspěvekod Crewe » 26. led 2012 20:48

Možná jsem blbej, možná to už i bylo, ale já si toho nevšiml. Četl jsem v Muscle and Fitness, že na dřepy nejvíce fungují - dává jím pokouřit :-D (teď jsi nevzpomenu na správný slovo) vyšší počty opakování. Třeba kolem 10 .... Díky. Já osobně teďka jedu, že začínám na 15 op. a skončím na 2 op. Celkem to je asi 8 sérií.

Lofas
Supporter

Příspěvekod Lofas » 26. led 2012 20:58

Crewe píše:Možná jsem blbej, možná to už i bylo, ale já si toho nevšiml. Četl jsem v Muscle and Fitness, že na dřepy nejvíce fungují - dává jím pokouřit :-D (teď jsi nevzpomenu na správný slovo) vyšší počty opakování. Třeba kolem 10 .... Díky. Já osobně teďka jedu, že začínám na 15 op. a skončím na 2 op. Celkem to je asi 8 sérií.

aj nizke počty op. su dobre.. pozri na lifterov cvičia po 3op. a aké maju stehniská

Trhačky, a rukavice spôsobuju gynekomastiu !! znižuju TST a zvyšuju estrogen!!

Crewe

Příspěvekod Crewe » 26. led 2012 21:00

No právě, já mám taky nižší opakování, ale tak chtěl jsem slyšet názor většiny, uvidíme, co odpoví další ;-)

Jimi boi
Supporter

Příspěvekod Jimi boi » 26. led 2012 21:05

M & F neni zrovna moc dobrej zdroj informaci, ikdyz ja ho uz v ruce nemel dlouho...
Fuckings cool, but Jim is a romantic type

Nigga

Příspěvekod Nigga » 26. led 2012 23:28

Jimi boi píše:M & F neni zrovna moc dobrej zdroj informaci, ikdyz ja ho uz v ruce nemel dlouho...

Když sedim na hajzlu a kadim, tak se to prímově čte.. :) Ale to je tak všechno k čemu je to dobý...

Nigga

Příspěvekod Nigga » 26. led 2012 23:29

Jimi boi píše:M & F neni zrovna moc dobrej zdroj informaci, ikdyz ja ho uz v ruce nemel dlouho...

Když sedim na hajzlu a kadim, tak se to prímově čte.. :) Ale to je tak všechno k čemu je to dobý...

Crewe

Příspěvekod Crewe » 27. led 2012 8:14

Já osobně to čtu na rotopedu.

MuayThaier

Příspěvekod MuayThaier » 27. led 2012 11:08

neda sa povedať či je lepších vela alebo malo opakovaní... zaleži od treningu.. nedavno som šiel gvt (predtým dlhodobo max 8op ale skor tak 3-6) a stehna šli neskutočne hore, teraz idem zas a stehna idu hore jedna radosť.. a dava sa 10op... mylsim že to treba hlavne meniť..

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 29. led 2012 23:07

Dyas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dyas » 3. úno 2012 20:42

:D pekny
První odchází vůle, až potom síla
Když jdeš k zemi, musíš znovu vstát a bojovat

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele: